Dąbki Windsurfing Jezioro Bukowo

Atrakcje w Dąbkach

Plaża w Dąbkach jest czysta, piaszczysta i szeroka. Jest idealna do kąpieli morskich i słonecznych. W sezonie funkcjonuje kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR. Plażę łączy z miejscowością pas niskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6km ciągnie się promenada leśna. Oprócz plaży do największych atrakcji należą:

 • Jezioro Bukowo – dawna zatoka odcięta od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Bukowo jest rajem dla wędkarzy – występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne. Przystań żeglarska na jeziorze Bukowo zapewnia możliwość cumowania jachtu, łodzi i innego sprzętu pływającego. Oferowane są również rejsy wycieczkowe stateczkiem MILKA. Przy przystani znajduje się też wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz szkoła windsurfingu.
 • Uzdrowisko Dąbki – w 2007 roku, Rozporządzeniem Rady Ministrów (z dnia 28 września 2007r w sprawie nadania statusu uzdrowiska miejscowości Dąbki) został nadany Dąbkom status uzdrowiska. Wspomaga się tu leczenie chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, dolnych i górnych dróg oddechowych, endokrynologicznych.
 • Szlaki turystyczne. Przez Dąbki biegną szlaki turystyczne:
  • Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) – przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.
  • Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) – rozpoczyna się w Darłowie i biegnie przez: Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Długość 104 km – polecany turystom zmotoryzowanym lub rowerzystom.
 • Szlaki i ścieżki rowerowe. Przez Dąbki przebiegają szlaki rowerowe:
  • Dąbki – Dąbkowice – długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.
  • Pętla Szlakiem Cystersów (23 km): Darłowo – Bobolin – Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, zabytki budownictwa wiejskiego.

Pełna treść artykułu www.dabki.pl

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *