Firma JOT-2 istnieje na rynku od 1991 roku. Od samego początku swojej działalności zajmuje się szeroko rozumianymi tematami z zakresu sportu, rekreacji i edukacji. 

 

W początkowym okresie działała jako niepubliczna placówka oświatowa, a od momentu, kiedy zaczęła obowiązywać na rynku koncesja turystyczna JOT2 zostało organizatorem turystyki. (Koncesja turystyczna nr 700 - aktualny dokument w zakładce pliki do pobrania).

  • Od 1991 roku posiadamy własna bazę sportów  wodnych o profilu windsurfing , w malowniczym miejscu - Dąbki k/Darłowa .
  • W roku 2001 przystąpiliśmy do międzynarodowej organizacji windsurfingowej VDWS  i w związku z tym mamy możliwość nadawania międzynarodowych patentów windsurfingowych.
  • 2004 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o obsługę firm w zakresie organizowania eventów sportowych i tematycznych.
  • 2011 roku nasza działalność powiększyła  się o dział dział- edukacji dziecięcej i młodzieżowej - zajęcia z zakresu robotyki ( lego NXT , We Do ).

Rys

1991 - rok założenia firmy JOT-2

1993 - zmiana nazwy firmy JOT- 2 & Easy Rider Polska (właścicielami są Jaromir Targoński & Jacek Ferchmin)

1993 -2004 - intensywny rozwój firmy ( baza windsurfingowa  ma już 100 kompletów i zajmuje się handlem i produkcją materiałów windsurfingowych)

2001- przystępujemy do międzynarodowej organizacji windsurfingowej VDWS

2004 - powrót do nazwy JOT-2 (od tego momentu jest to spółka rodzinna właścicielami są Jaromir Targoński & Monika Góra Targońska )

2007- od tego roku prowadzimy działalność eventową na potrzeby innych biur i firm

2006 - uzyskujemy Koncesję Turystyczną  nr 700

2011 - rozszerzamy profil naszej działalności o edukację dzieci i młodzieży z zakresu robotyki www.robocik.com , nartorolki www.rollerski.pl,nauka pływania

2012 - nowy rok , nowy sezon , nowe pomysły , nowe wyzwania a czas pokaże ...

2013 - podpisaliśmy z Gminą Darłowo umowę na dzierżawę portu jeziornego w Dąbkach na wiele lat

2018 - otworzyliśmy nową bazę WIND4YOU na południowym brzegu  jeziora Bukowo, który gwarantuje warunki ślizgowe. Przenieśliśmy tam cała szkółkę, gdzie dysponujemy własną piaszczysta, plażą