Dąbki to nadbałtycka wioska uzdrowiskowa, położona po środku Pobrzeża Słowińskiego. Dzięki lokalnemu mikroklimatowi miejscowości oraz okolicznym terenom nadano status uzdrowiska.

Morze Bałtyckie ogranicza Dąbki od strony północnej natomiast od południa znajduje się duże, przybrzeżna jezioro Bukow0. Takie umiejscowienie sprzyja rozwojowi turystyki oraz aktywnego wypoczynku. W okolicy znajdują się liczne trasy piesze oraz rowerowe, a brzeg jeziora zachęca fanów wodnych sportów i wędkarstwa. Tutejsze wypożyczalnie oferują wynajem sprzętów wodnych, a szkoły sportów kursy kitesurfingu, żeglarstwa, windsurfingu i innych dyscyplin. W sezonie po jeziorze Bukowo pływa nieduży statek wycieczkowy oferując rejsy krajoznawcze.

Dąbki, z racji mikroklimatu – morskiego powietrza nasyconego jodem oraz flory licznych drzew iglastych i rozległych lasów w 2007 r. nabyły stan prawny uzdrowiska. W następstwie tego, nie licząc typowych turystów oraz wędkarzy, do tej miejscowości przez pełny rok przyjeżdżają kuracjusze. Kuruje się w tym miejscu m.in. różne dolegliwości reumatyczne, kardiologiczne, choroby układu oddechowego oraz nerwice.

Dąbki przyciągają co roku tysiące turystów. Mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod morskim powietrzem gwarantują zdrowy wypoczynek. Jezioro Bukowo z przystanią i szkółką windsurfingu stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Natomiast bliskość pamiętającego średniowiecze i bogatego w zabytki miasta Darłowo gwarantuje dostęp do miejskich atrakcji, imprez i możliwość zorganizowania ciekawych wycieczek.