Wiemy, że każde dziecko jest pełne talentów. każde ma pasje i marzenia. Dlatego programy szkoły jot2 stworzone są tak, aby pomóc dzieciom odkrywać swój potencjał,  przełamywać bariery i czerpać satysfakcje z rzeczy zdobytych własnym wysiłkiem. Stawiamy przed nimi ambitne zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Mądrze zaplanowany odpoczynek da im siłę na cały rok.

Kilka słów o obozach.

  • Lato w Wind4YOU k. Dąbek to dla dzieci i młodzieży  aktywny czas spędzony na nauce i doskonaleniu windsurfingu.
  • Każdy uczestnik  ma do swojej dyspozycji profesjonalny sprzęt dostosowany do swoich umiejętności.
  • Ilość godzin szkoleniowych wacha się między 3 a 6 godzin dziennie. Zależy to od możliwości  dzieci uwarunkowanych głównie wiekem.
  • Dzieci pływają pod okiem instruktorów którzy są jednocześnie wychowawcami obozowymi. Nad bezpieczeństwem obozowiczów czuwa też  ratownik z motorówką asekuracyjną. Jest on w stałym kontakcie z instruktorami. Służy pomocą jeśli zmieniające się warunki wiatrowe utrudniają powrót do bazy.
  • „holowanie” przez motorówkę to atrakcja dla dzieci… kto wie czy troszkę tego nie wykorzystują
  •  100 m od bazy znajduje się stanowisko ratownika WOPR.
  • Każdy turnus kończą regaty przeprowadzane w grupach wiekowych. To dobry sposób na sprawdzenie swoich umiejętności, motywacja do cierpliwych ćwiczeń a zakończenie regat sukcesem to ogromna satysfakcja i powód do dumy.  A sukces dla każdego oznacza co innego. Dla początkującego 7 – 8 latka udany zwrot, pokonanie zadanego dystansu i dopłynięcie do mety ma wartość olimpijskiego złota.

Co poza windsurfingiem?

Windsurfing to nasz zawód i pasja.  Ale poza nim dzieci i młodzież poznają inne sporty wodne, gry terenowe i zespołowe. Baza szkoły wyposażona jest w kajaki, katamarany , rowerki wodne,  żaglówki „omega” oraz słynną już wśród obozowiczów ”łódź wikingów”. Organizujemy spływy kajakowe jeziorem w stronę   „kanału szczurzego” łączącego morze z jeziorem. Bawimy się z „podchody”, „policjantów i złodziei”, wpinamy na drzewa i zjeżdżamy na linach. Mamy nasz lokalny „masz talent”  w którym przed wysoką komisją instruktorów i wychowawców odkrywamy ukryte talenty. Jeździmy na basen. Mamy „Kino nocnych Marków”.

A co kiedy pada?

To samo. Tylko w kurtkach…wakacje są krótkie. Szkoda czasu na czekanie na pogodę.